UZAKTAN KONTROL

 

Filtre sisteminin bakım periyotlarının doğru uygulanması için, uzaktan kontrol sistemi ile takip edilip, sistem arızalarının önüne geçilir.

 

Filtreleme sisteminde bakım ve temizlik, işin en hassas kısmıdır. Düzenli takip edilmeyen bakımlar, eğitim almamış kullanıcı veya uzman olmayan kişiler tarafından yapılan bakımlar, filtre sistemine ciddi zararlar verip, işletmelere yüksek maliyetler oluşturabilir.

Bakım sisteminin düzene sokulması ile ilgili sektörde şu ana kadar birçok çözüm denenmiştir. Kendini temizleyen filtre, AVM’ler tarafından yapılan anlaşma, bakım sözleşmesi, kullanıcı eğitimi gibi girişimler ne yazık ki çok iyi sonuçlar vermemiştir.

Emsa Mühendislik, sektörde ki öncü firma olmanın verdiği sorumluluk bilinci ile bakım ihmalini en düşük seviyeye indirmek için elektrostatik filtre uzaktan kontrol sistemini geliştirmiştir.

Bu sistem,

  • Filtrelerin Bakım İhtiyacı,
  • Sistemde Oluşan Arıza,
  • Sisteme Dışarıdan Müdahale,

gibi durumlar oluştuğunda merkez ofisimizdeki haberleşme sistemine uyarı gitmekte ve uzman ekibimiz anında müdahale etmektedir. Aynı zamanda olağan üstü bir durumda merkezimizden tüm cihazlara uzaktan erişim sağlanıp anında tüm sistem kapatılabilmektedir.

Uzaktan kontrol sisteminde amaç, bakımların ihmal edilmesinin önüne geçmek ve kullanıcı hatalarını minimize etmektir. Tamamen Emsa Mühendislik tarafından geliştirilen bu sistem, tarafımızca patentlidir.